دستور تهیه شیر سویا در منزل

طرز تهیه شیر سویا,طرز تهیه شیر سویا در منزل,نحوه تهیه شیر سویا,طرز تهيه شير سويا در منزل,نحوه تهيه شير سويا,طرز تهیه ی شیر سویا,طرز تهیه شیر و سویا,طرز تهیه شیر سویا خانگی,اموزش تهیه شیر سویا,طرز تهیه شیر با سویا,دستور تهیه شیر سویا,طرز تهيه ي شير سويا,طرز تهيه شير از سويا,طرز تهیه شیر و پنیر سویا,طرز تهیه شیر سویا در خانه

در سایت همیاری دستور تهیه جدیدترین غذاها و دسر ها قرار داده می شود.در این پست می خواهیم طرز تهیه شیر سویا را با کمترین امکانات در خانه آموزش دهیم.شیرسویا یک نوشیدنی خوشمزه و مقوی و سرشار از کلسیم و پروتئین می باشد.

شیر سویا,طرز تهیه شیر سویا,درست کردن شیر سویا

آموزش آشپزی و طرز تهیه شیر سویای خوشمزه و خانگی

مواد لازم شیر سویا

لوبیای سویا :•: ۱۲۵ گرم

شیر :•: ۱ لیتر

کوکوی سبزی,طرز تهیه کوکو سبزی,دستور پخت کوکو سبزی

شیر سویا,طرز تهیه شیر سویا,درست کردن شیر سویا

آموزش آشپزی و طرز تهیه شیر سویای خوشمزه و خانگی

طرز تهیه شیر سویا

ابتدا لوبیاهای سویا را با دقت پاک کنید و به دانه های سویا یک شکافی بدهید و آنها را در کاسه ای بریزید و در آب به مدت ۸ساعت اجازه دهید استراحت کند.(این کار باعث تسریع در کندن پوست روی لوبیا سویا میشود)

اگر حوصله شکاف زدن به هر یک از دانه ها ی لوبیا سویا را ندارید باید صبر کنید تا مدت بیشتری لوبیای سویا در آب استراحت کند چیزی حدود ۱۰الی ۱۵ ساعت،

بعد از گذشت این زمان پوست روی لوبیا را اگر بگیرید بهتر است زیرا باعث میشود که مراحل گرفتن شیر از سویا بهتر انجام شود.

بعد بمدت ۲الی۳ دقیقه سویا های خیس خورده و پوست کنده شده را داخل فر یا مایکروویو قرار دهید تا سویا ها حرارت ببینند و آنزیم های مولد طعم لوبیا سویا را از بین ببرند.

سپس لوبیا ها را داخل مخلوط کن بریزید و ۱ لیتر آب نیز به آن بیفزایید و بگذارید تا لوبیاهای سویا با آب خوب مخلوط شوند،بعد مایعی که بدست می آید را از صافی رد کنید. این مایعی که اکنون شما از صافی رد کرده اید نامش شیر سویا است.

شیر سویا را چیزی حدود۵دقیقه بجوشانید و بگذارید خنک شود .حال شیر سویا آماده نوش جان کردن است.(تا۳ روز در یخچال آن را میتوانید نگهداری کنید.)

اگر دوست داشتید مقداری نمک نیز به آن بیفزایید(شیر گاو نیز دارای مقداری نمک است)یا از شکلات و وانیل ویا انواع طعم دهنده های میوه ای نیز استفاده کنید.

کوکو سیب زمینی, طرز تهیه کوکو سیب زمینی,دستور پخت کوکو سیب زمینی

دستور تهیه شیر سویا در منزل

 فوت و فن های درست کردن شیر سویا در منزل

جدیدترین غذاها،غذاهای سنتی ایرانی و انواع دسرها در همیاری قرار داده می شود